Alkatrészgyártó üzemet építenek Dorogon – 240 új munkahelyet teremt
Járműipari alkatrészgyártó üzemet épít a francia GMD-csoport Dorogon 14,5 milliárd forint beruházással, amelyhez a kormány 2,9 milliárd forint vissza nem térítendő készpénztámogatást nyújtott – közölte a külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatón, Budapesten.
Szijjártó Péter kiemelte: a beruházás 240 új munkahelyet teremt, a gyárban a legmodernebb gépekkel, robotizált technológiákkal fogják előállítani az alkatrészeket. A magyar gazdaság dimenzióváltásához ilyen beruházások kellenek, a siker alapja a legmodernebb technológiai színvonal alkalmazása – mondta.
A beruházásért jelentős volt a verseny, a GMD-csoport leányvállalataival a világ 14 országában van jelen, azokba is vihette volna az új gyárat – közölte a miniszter. Elmondta, hogy Magyarország azért szállt versenybe a beruházásért, mert a magyar autóipar további fejlődéséhez alapvetően szükséges a beszállítói kapacitások bővítése.
A nagy gyártóknak pedig a logisztikai költségek csökkentése, a termelés folyamatossága érdekében előnyös a beszállítók közelsége. A GMD jelentős megrendelést kapott a PSA-csoporttól, amely az Opel magyarországi gyárát átvette. A GMD Bonyhádon is vásárolt egy céget, ahol Lamborghinik és Bentleyk számára gyártanak belső berendezéseket – közölte Szijjártó Péter. Jelezte: a kormány tárgyal ezeknek a meglévő kapacitásoknak a fejlesztéséről is.
Völner Pál, a térség fideszes országgyűlési képviselője a beruházás fontosságát hangsúlyozva kiemelte: a cég Dorogra költözésében a szakképzett munkaerő mellett infrastruktúra, önkormányzati szabályok, állami támogatás is szükséges volt.
Alain Martineau, a GMD-csoport elnöke és tulajdonosa szerint Magyarország és a beruházás kiemelten fontos a cégnek, amely 5500 embert foglalkoztat világszerte.
Éves forgalmuk egymilliárd euró körül alakult. A GMD dorogi öntödéjében alumínium autóalkatrészeket fognak gyártani, az lesz a legnagyobb öntödei üzletág a csoporton belül, Európában pedig az egyik legmodernebb – ismertette.
Forrás: MTI